ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ ΑΝΩ ΤΩΝ 60€!

ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ ΑΝΩ ΤΩΝ 60€

warhammer 40k logo

RULES OF ENGAGEMENT

  • Κάθε νίκη δίνει 10 πόντους στο νικητή, η ισοπαλία 5 και η ήττα 0 πόντους.
  • Για κάθε 10 vp rounded up ο διαγωνιζόμενος κερδίζει ένα πόντο για τη λίγκα.
  • Ισχύει το painted bonus.
  • Κάθε παίχτης θα παίξει από μια φορά με τους υπόλοιπους συμμετέχοντες.
  • Διάρκεια λίγκας 11 αγωνιστικές. 3 πρώτες 1000 πόντοι, 4-6 στους 1500 πόντους και οι υπόλοιπες 5 στους 2000.
  • Μέτριο WYSIWYG. Δεν επιτρέπονται proxies μοντέλα (πχ custodes για singing spears), και μέχρι μία αλλαγή όπλου ή σετ όπλων (πχ death rays αντί gauss στο monolith) για κάθε 500 πόντους.
  • Ο αντίπαλος σας δεν είναι υποχρεωμένος να σας πει με τι στρατό θα παίξει. Είναι υποχρεωμένος, όμως να σας δείξει τη λίστα του, οποιαδήποτε στιγμή του ζητηθεί από τη στιγμή που ξεκινήσει το παιχνίδι.
  • Τα παιχνίδια μπορούν να αναβληθούν με τη σύμφωνη γνώμη και των δύο παικτών, αρκεί να γίνουν σε λογικό χρονικό πλαίσιο.
  • Αν για κάποιο λόγο, δεν πραγματοποιηθεί κάποιο παιχνίδι, λόγω ευθύνης ενός συμμετέχοντα, παρόλο τις αναβολές, τότε ο αντίπαλος κερδίζει 70-0 για 1000 πόντους, 80-0 στους 1500 και 90-0 για 2000.

PARTICIPANTS (IN RANDOM ORDER)

Λευτέρης Ζωχιός
Κώστας Σπίγγος
Γώγος Μεσημέρης
Νικηφόρος Στούπας
Γληγόρης Π'δόπουλος
Δημήτρης Πατσίρης
Κώστας Κ'πουλος
Κων/νος Ν'πουλος
Σπυρίδων Πανδής
Βασίλης Στάμου
Γιάννης² Μούμος
Γιάννης² Μούμος

Round 1 [1000 pts] 2/3 - 11/3

Deployment: Dawn of War
Primary Objective: Take and Hold
Mission Rules: Chilling Rain

Round 2 [1000 pts] 12/3 - 21/3

Deployment: Crucible of Battle
Primary Objective: Priority Targets
Mission Rules: Targets of Opportunity

Round 3 [1000 pts] 22/3 - 31/3

Deployment: Hammer and Anvil
Primary Objective: Scorched Earth
Mission Rules: Sweep and Clear

Round 4 [1500 pts] 1/4 - 10/4

Deployment: Search and Destroy
Primary Objective: Sites of Power
Mission Rules: Chosen Battlefield

Round 5 [1500 pts] 11/4 - 20/4

Deployment: Sweeping Engagement
Primary Objective: Vital Ground
Mission Rules: Supply Lines

Round 6 [1500 pts] 21/4 - 30/4

Deployment: Dawn of War
Primary Objective: Supply Drop
Mission Rules: Delayed Reserves

Round 7 [2000 pts] 1/5 - 10/5

Deployment: Search and Destroy
Primary Objective: Deploy Servo Skulls
Mission Rules: Vox Static

Round 8 [2000 pts] 11/5 - 20/5

Deployment: Hammer and Anvil
Primary Objective: The Ritual
Mission Rules: Hidden Supplies

Βαθμολογία

League Stats

League Facts, Rumors and Other Gossip

  1. Μία πρώτη ψύχραιμη ανάλυση της λίγκας από τον Σπυρίδων Πανδή.
  2. H ανάλυση της δεύτερης αγωνιστικής από τον Γώγο Μεσημέρη.
  3. Αποτελέσματα #oathofthepainter για τον Μάρτιο από τον Γώγο Μεσημέρη.
  4. Ανάλυση της τέταρτης αγωνιστικής από τον Γώγο Μεσημέρη.
  5. Αποχώρηση του Γιάννη² και αλλαγή προγράμματος από τον Γώγο Μεσημέρη.
  6. H ανάλυση της πέμπτης αγωνιστικής από τον Γώγο Μεσημέρη.
  7. Digital Fantasy Multiverse, feature match #1 από τον Γώγο Μεσημέρη
  8. Digital Fantasy Multiverse, feature match #2 από τον Γώγο Μεσημέρη
  9. H ανάλυση της έκτης αγωνιστικής από τον Γώγο Μεσημέρη.
  10. Players Tier List από τον Γώγο Μεσημέρη.
  11. Digital Fantasy Multiverse – Όλοι οι παίκτες μας από τον Γώγο Μεσημέρη.
  12. Digital Fantasy Multiverse -Female Custodes Edition από τον Γώγο Μεσημέρη.
  13. Αποτελέσματα #oathofthepainter για τον Απρίλιο από τον Γώγο Μεσημέρη.
  14. Kill the King από τον Γώγο Μεσημέρη.
  15. Βραβεία “ΠΑΝΔΟΣΠΥΡΟΣ” από τον Σπυρίδωνα Πανδή.
  16. Η ανάλυση της έβδομης αγωνιστικής από τον Γώγο Μεσημέρη. 

Βαθμολογία #oathofthepainter contest και τα μοντέλα του μήνα

Ghazghkull and Makari
Ghazghkull and Makari - March Winner
Hellbrute by Lemonidas [Apr 30]
Hellbrute - April Winner #1
Deffkoptas by Gligoris [Apr 16]
Deffkoptas - April Winner #2

Ολοκληρωμένα Pledges για τον Μάρτιο

Terminator chaplain by Doc 3-0 [March 2]
Terminator chaplain by Doc 3-0 [March 2]
Gondor Warband by Doc 3-0 [March 9]
Gondor Warband by Doc 3-0 [March 9]
Battle Sisters Squad and Palatine by Pandospyros
Battle Sisters Squad and Palatine by Pandospyros [March 9]
Lord of Contagion by Konstantinos [March 10]
Lord of Contagion by Konstantinos [March 10]
Ghazghkull and Makari
Ghazghkull and Makari by Gligoris [March 12]
Faramir by Doc 3-0 [March 15]
Faramir by Doc 3-0 [March 15]
Hand of the Archon Kill Team by Pandospyros [March 16]
Hand of the Archon Kill Team by Pandospyros [March 16]
Gondor Rangers by Doc 3-0 [March 16]
Gondor Rangers by Doc 3-0 [March 16]
Asmodai by Kubaros [March 19]
Asmodai by Kubaros [March 19]
Deredeo Dreadnought by Patsiris [March 20]
Deredeo Dreadnought by Patsiris [March 20]
Ork Battlewagon by Gligoris [March 21]
Ork Battlewagon by Gligoris [March 21]
Redemptor Dreadnought by Lambros [March 22]
Redemptor Dreadnought by Lambros [March 22]
Συντριβάνοτέτοιοι by Doc 3-0 [March 23]
Faramir by Alexandros [March 24]
Faramir by Alexandros [March 24]
Illuminor Szeras by Kyr Lefteris [March 25]
Illuminor Szeras by Kyr Lefteris [March 25]
Sternguard Veterans by Costas [March 29]
Sternguard Veterans by Costas [March 29]
Mordians by Lemonidas [March 30]
Mordians by Lemonidas [March 30]
Warboss with attack Squig by Gligoris [March 31]
Warboss with attack Squig by Gligoris [March 31]
Slaanesh Obliterators by Tsipis [March 31]
Slaanesh Obliterators by Tsipis [March 31]

Ολοκληρωμένα Pledges για τον Aπρίλιο

Minas Tirith Knights by Doc 3-0 [April 5]
Minas Tirith Knights by Doc 3-0 [April 5]
Lieutenant by Costas [April 6]
Lieutenant by Costas [April 6]
Gandalf the White by Doc 3-0 [April 6]
Gandalf the White by Doc 3-0 [April 6]
Weirdboy by Gligoris [April 9]
Weirdboy by Gligoris [April 9]
Deffkoptas by Gligoris [Apr 16]
Deffkoptas by Gligoris [Apr 16]
Astra Militarum Γιωτας by Pandospyros [Apr 17]
Astra Militarum Γιωτας by Pandospyros [Apr 17]
Aquilon Terminators by Patsiris [Apr 18]
Aquilon Terminators by Patsiris [Apr 18]
Space Marines Scouts by Doc 3-0 [Apr 19]
Space Marines Scouts by Doc 3-0 [Apr 19]
Orikan the Diviner by Lefteris [Apr 20]
Orikan the Diviner by Lefteris [Apr 20]
Runtherd and Gretchin by Gligoris [Apr 22]
Runtherd and Gretchin by Gligoris [Apr 22]
Saruman by Gogos Mesimeris [Apr 26]
Saruman by Gogos Mesimeris [Apr 26]
Plague Marines by Konstantinos [Apr 26]
Plague Marines by Konstantinos [Apr 26]
Brother Pelus by Doc 3-0 [Apr 27]
Brother Pelus by Doc 3-0 [Apr 27]
Meganobz by Gligoris [Apr 29]
Meganobz by Gligoris [Apr 29]
Howling Griffons Terminators by Gogos [Apr 30]
Howling Griffons Terminators by Gogos [Apr 30]
Void Dragon the Orthodox by Lefteris [Apr 30]
Void Dragon the Orthodox by Lefteris [Apr 30]
Hellbrute by Lemonidas [Apr 30]
Hellbrute by Lemonidas [Apr 30]
Deathshroud Terminators by Lemonidas [Apr 30]
Deathshroud Terminators by Lemonidas [Apr 30]
Seekers of Slaanesh by Tsipis [Apr 30]
Seekers of Slaanesh by Tsipis [Apr 30]

Ολοκληρωμένα Pledges για τον Μάιο

Firstborn marine, Tallyman, Plaguecaster by Konstantinos [May 2]
Firstborn marine, Tallyman, Plaguecaster by Konstantinos [May 2]
Custodian Wardens by Patsiris [May 4]
Custodian Wardens by Patsiris [May 4]
Watcher in the Water by Doc 3-0 [May 6]
Watcher in the Water by Doc 3-0 [May 6]
Mordor Troll by Doc 3-0 [May 11]
Mordor Troll by Doc 3-0 [May 11]
Squighog Boyz by Gligoris [May 15]
Squighog Boyz by Gligoris [May 15]
Space Marine Scouts by Costas [May 15]
Space Marine Scouts by Costas [May 15]
Badass Tor by Costas [May 15]
Badass Tor by Costas [May 15]
"Tsipidous" Assassin by Doc 3-0 [May 15]
"Tsipidous" Assassin by Doc 3-0 [May 15]
Journeys in Middle Earth by Doc 3-0 [May 18]
Journeys in Middle Earth by Doc 3-0 [May 18]
Plagueburst Crawler by Konstantinos [May 21]
Plagueburst Crawler by Konstantinos [May 21]
Eradicator Squad by Costas [May 23]
Eradicator Squad by Costas [May 23]
Custodian Wardens and Terminators by Patsitis [May 23]
Custodian Wardens and Terminators by Patsitis [May 23]
Basilisk by Tsipis [May 24]
Basilisk by Tsipis [May 24]

Ο ιστότοπός μας χρησιμοποιεί cookies για μια προσαρμοσμένη εμπειρία περιήγησης. Δίνουμε προτεραιότητα στο απόρρητο σας και χρησιμοποιούμε μόνο τα απαραίτητα cookies.

0